OBILJEŽAVANJE MEĐUNARODNOG DANA TOLERANCIJE PDF Ispis E-mail
Četvrtak, 16 Studeni 2017 11:33
dan_tolerancije

Učenici 1. komercijalne u školskoj su knjižnici izradili prigodan plakat povodom Međunarodnog dana tolerancije koji se obilježava 16. studenoga.

To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Generalna skupština Ujedinjenih naroda je 1996. godine pozvala zemlje članice da ustanove Dan tolerancije.

UNESCO je dao definiciju za toleranciju i ona glasi ovako:

Tolerancija je poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti u našim svjetskim kulturama, naša forma izražavanja i način da budemo ljudi. Ona je zasnovana na znanju, otvorenosti, komunikaciji i slobodi mišljenja, savjesti i uvjerenju. Tolerancija je harmonija u različitostima. To nije samo moralna dužnost, to je također politički i zakonit zahtjev. Tolerancija, vrlina koja mir može učiniti mogućim, doprinosi mijenjanju kulture rata u kulturu mira.“