SAT KODIRANJA PDF Ispis E-mail
Srijeda, 06 Prosinac 2017 20:16
hour-of-code-logo

U sklopu izborne i dodatne nastave informatike učenici naše škole sudjelovat će u međunarodnom projektu Hour of Code.

U tjednu informacijskih znanosti, od 4. do 10. prosinca, polaznici će na jednosatnim radionicama upoznati načine kompresije teksta i tehnike jednostavne enkripcije, naučiti osnovnu logiku programiranja izrađujući aplikacije u JavaScriptu i vlastite igre kroz interaktivno programiranje pomoću blokova. Sat kodiranja je projekt kojim se kod mladih podiže razina svijesti i znanja o informatičkim tehnologijama te se potiču vještine kao što su rješavanje problema, logika i kreativnost. Projekt provodi nevladina organizacija code.org dok je nositelj projekta u Hrvatskoj nevladina udruga Osijek Software City. Predviđa se da će globalno u projektu sudjelovati deseci milijuna učenika u više od 180 zemalja, od čega desetak tisuća učenika u preko 200 škola širom Hrvatske.