POSJET GRADSKOJ KNJIŽNICI I ČITAONICI VALPOVO PDF Ispis E-mail
Subota, 23 Prosinac 2017 09:44
IMG_6716

Izvanučionička nastava za 2. prodavače održana je u Gradskoj knjižnici i čitaonici Valpovo u srijedu 6. prosinca u prijepodnevnim satima.

Učenici su, u pratnji prof. hrvatskoga jezika Jasne Vuković, školski sat proveli u knjižnici. Tamo nas je dočekala voditeljica odjela gospođa Sandra Miljački Andrić i provela kroz sve prostorije knjižnice. Objasnila nam je i pokazala način razvrstavanja i slaganja knjiga prema nacionalnim književnostima te se ukratko osvrnula na osnovne podatke o knjižnici, fondu knjiga, načinu učlanjivanja i sl. Učenici su imali mogućnost učlaniti se u knjižnicu. Nakon obilaska, uslijedilo je kratko predavanje o nastanku knjižnice te nekadašnjim lokacijama i promjenama koje su se događale. Također, tom su prigodom učenici imali priliku razgledati izložbu dr. sc. Dinka Župana pod nazivom „Biti učenik u Hrvatskoj u dugom 19. stoljeću“. Učenici su se tako mogli upoznati s načinom poučavanja i rada nekada, istovremeno uspoređujući ga s današnjim.