NASTAVLJENA SURADNJA SREDNJE ŠKOLE VALPOVO I JAPANSKOG VELEPOSLANSTVA PDF Ispis E-mail
Utorak, 30 Siječanj 2018 12:59
japan

Zahvaljujući profesorici Mirjani Vujić Srednja škola Valpovo postala je uvaženi suradnik Veleposlanstva Japana u Hrvatskoj.

Nakon nedavnog posjeta njihovih predstavnika našoj školi, imali smo čast biti pozvani na otvorenje izložbe japanske grafike u Muzeju likovne umjetnosti u Osijeku. Izložbi su nazočili profesorica Marija Jelkić, ravnateljica Svjetlana Kalpić i pedagoginja Zdenka Lončarić.

Posebno nas je razveselio ponovni susret s gospodinom Ryohei Nakajima , kulturnim atašeom koji nas je pozvao na Dane japanske kulture u Zagrebu.. Ovaj značajan kulturni događaj će se upriličiti početkom mjeseca ožujka, a pozvani su i učenici i nastavnici naše škole.

Spomenuta suradnja povezuje vrijednosti nastave povijesti, geografije, likovne umjetnosti i građanske kompetencije odnosno doprinosi razvijanju opće kulture.

Sigurni smo da će susret u Zagrebu biti prilika za neke nove zajedničke aktivnosti.