CAMPUS LIONS CLUB UNIVERSITAS OSIJEK PDF Ispis E-mail
Utorak, 20 Veljača 2018 12:40
campus

Predsjednik Campus Lions club Universitas Osijek Luka Krstanović održao je predavanje u kojem je učenike završnih razreda naše škole upoznao s poviješću, aktivnostima te načinom rada ovog kluba.

Međunarodnu organizaciju Lions Club osnovao je Melvin Jones 1917. godine u Chicagu.

Međunarodna Udruga Lions Klubova je danas najveća uslužna organizacija u svijetu, sa više od 1,4 milijuna članova u više od 47 000 klubova u 210 zemalja i geografskih regija. Članovi Lions clubova koriste svoje vrijeme, vještine i dobra da bi sakupili sredstva i donirali ih kako u njihovim sredinama tako i na međunarodnom planu.

Humanitarno djelovanje Lionsa i prikupljanje donacija kroz fondaciju LCIF koja godišnje prikupi i podjeli preko 30 milijuna dolara kroz razne oblike pomoći unesrećenim područjima, borbi protiv ospica, gladi i sljepoći u svim krajevima svijeta. Posvećenost mladeži i djeci te poticanje izvrsnosti još je jedan cilj Lionsa.

Cilj Lionsa je pomoći 200 milijuna ljudi godišnje.