DAN RUŽIČASTIH MAJICA PDF Ispis E-mail
Četvrtak, 01 Ožujak 2018 13:14
drm3

I ove godine, Srednja škola Valpovo, obilježila je Dan ružičastih majica. Učenici 1.ek (pod mentorstvom razrednice prof. Monike Markota), 2.ek (pod mentorstvom razrednice prof. Kristine Najcer Bračevac) i 3.ek (pod mentorstvom razrednice prof. Mirjane Vujić) kao i djelatnici vježbeničke tvrtke SportAs d.o.o., predstavnica vijeća učenika Katarina Sopek i pedagoginja Zdenka Lončarić uključili su se ovoj inicijativi izradom plakata i odijevanjem ružičastih majica.

Dan ružičastih majica program je prevencije vršnjačkog nasilja, koji se obilježava zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

drm2 drm4drm1