MEĐUNARODNO MATEMATIČKO NATJECANJE „KLOKAN BEZ GRANICA“ PDF Ispis E-mail
Petak, 23 Ožujak 2018 14:23

klokanU četvrtak, 22. ožujka 2018., u našoj je školi u organizaciji nastavnika Matematike održano Međunarodno matematičko natjecanje „Klokan bez granica“.

Ovom natjecanju, čija je svrha popularizacija matematike, Srednja škola Valpovo priključila se prije desetak godina.Ove se godine natjecalo 77 učenika u trima kategorijama: Cadet (učenici prvih razreda), Junior (učenici drugih i trećih razreda) te Student (učenici četvrtih razreda). Svi natjecatelji dobivaju mali poklon (kemijsku olovku, džepni kalendar i čokoladnu torticu) te priliku da pokažu svoju sposobnost rješavanja matematičkih problema i logičkih zadataka bez obzira na ocjenu koju imaju iz Matematike. One najuspješnije nagrađuje još i Hrvatsko matematičko društvo dodatnim poklonom.