BITI MENADŽER, BITI PODUZETNIK, BITI LIDER PDF Ispis E-mail
Četvrtak, 19 Travanj 2018 10:04
bebetter-naslovnica

Srednja škola Valpovo ugostila je predavača, gospodina Ognjena Bagatina, ravnatelja obiteljske tvrtke Poliklinike Bagatin koja se bavi dermatologijom, stomatologijom i kozmetologijom.

Susret s gospodinom Bagatinom, kao i cjelokupno predavanje za učenike ekonomskih usmjerenja i svih koji su mogli nazočiti, organizirale su kolegice, profesorice Monika Markota i Kristina Najcer Bračevac u četvrtak 12. travnja u učionicama 35/36.

Tema je ovoga predavanja bila: Kako biti najbolji menadžer, poduzetnik i lider (Be better).

Gospodin Bagatin predavanje je započeo zanimljivim i slikovitim primjerom o kineskom bambusu koji možemo zalijevati, okopavati i brinuti se o njemu, ali on ne mora odmah izrasti, tj. nećemo odmah vidjeti rezultate svoga rada i truda. No jednoga dana bambus će izrasti i do nekoliko metara u visinu. „Što je tomu razlog?“, postavljeno je pitanje na koje je trebalo dati mudar odgovor. Objasnio im je kako je bambus sve to vrijeme ipak rastao i razvijao se, ali mi to nismo mogli vidjeti jer se proces odvijao pod zemljom. Naime, plodove našega truda i rada često ne primjećujemo u trenutku kada se najviše tomu nadamo pa dolazimo u iskušenje da odustanemo od svega započetoga. Poruka bi bila da svoje vještine trebamo izgrađivati, njegovati i ustrajati u nadi ostvarenja uspjeha bez obzira na životne padove, nesuglasice i odbijanja.

Ovo je predavanje na duhovit, zanimljiv i pomalo komičan način učenicima dočaralo razne životne situacije u kojima ne bismo smjeli tako olako odustati od zacrtanih ciljeva, kako je, prije svega, potrebno dobro preispitati financijsku situaciju i načiniti plan prije nego započnemo bilo kakav projekt ili se upuštamo u neke ozbiljnija poslovna ostvarenja.

Na kraju je svima učenicima uputio nekoliko završnih riječi koje su se odnosile na međusobno poticanje u radu svih koji nas okružuju jer dobra suradnja i realno zacrtani ciljevi najbolji su temelj za daljnje napredovanje, dobro poslovanje i uspjeh.

Novinari SŠ Valpovo