FILIP KUPANOVAC PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 14 Svibanj 2018 09:48
filip-kupanovac

Pohađam 4. razred Srednje škole Valpovo, smjer elektrotehničar. Za vrijeme obrazovanja u srednjoj školi bio sam na više državnih natjecanja iz osnova elektrotehnike i računalstva.

Ove sam školske godine bio dio programa „Erasmus+ Novim tehnologijama na tržište rada“ održanog u Sevilli. Projekt je trajao 2 tjedna i nas 16 elektrotehničara sastavljalo je dronove i učilo programirati ih i upravljati njima. Na kraju projekta dobili smo certifikate za položen tečaj upravljanja i izrade dronova te osnovne razine španjolskoga jezika koji smo tamo također učili. Po završetku srednje škole planiram studirati u Osijeku na FERIT-u.

Također, ove sam školske godine sudjelovao na državnom Natjecanju iz informatike u pratnji mentora prof. Igora Jakopičeka, a održalo se u Primoštenu od 13. do 16. ožujka 2018. Natjecanje se provodilo u tri kategorije: algoritmi, osnove informatike i razvoj softvera.

Na ovome je natjecanju sudjelovalo 90-ak učenika srednjih škola iz cijele Hrvatske.

Tekst pisao: Filip Kupanovac

Tekst uredili: novinari SŠ Valpovo