NADBISKUPIJSKI SUSRET OSOBA S INVALIDITETOM PDF Ispis E-mail
Petak, 25 Svibanj 2018 13:25
nadbiskupski-skup

U subotu 19. svibnja 2018. godine učenici Srednje škole Valpovo sudjelovali su kao volonteri na 18. godišnjem Nadbiskupijskom susretu osoba s invaliditetom i članova njihovih obitelji koji je održan u Valpovu.

Kao volonteri, a također i domaćini dočekali smo goste upoznavši ih s rasporedom događanja. Po grupama smo ih usmjeravali prema crkvi gdje je održano euharistijsko slavlje kojeg je predvodio monsinjor Đuro Hranić, nadbiskup Đakovačko-osječke nadbiskupije. Zatim je uslijedio prigodni program na pozornici. Druženje se nastavilo zajedničkim ručkom nakon kojeg je uslijedilo predavanje za roditelje, pjevanje i ples uz tamburaše te razgledavanje grada Valpova.

Organizaciju susreta je predvodila doktorica Zdenka Turalija.

Ovaj susret je za nas mlade bio jedno predivno iskustvo. Drago nam je što nam se pružila prilika za volontiranje, ali i za druženje sa osobama s invaliditetom i članovima njihovih obitelji.