PREDAVANJE O VOLONTIRANJU U AFRICI PDF Ispis E-mail
Utorak, 29 Svibanj 2018 11:35
boki5

U ponedjeljak, 21. svibnja 2018. profesor Bojan Petovari održao je na razrednom satu 1. B opće gimnazije zanimljivo predavanje o svom iskustvu volontiranja u osnovnoj školi u Africi.

Naime , tijekom ovog proljeća boravio je u Tanzaniji gdje je mjesec dana držao nastavu u nižim razredima jedne osnovne škole.

Bilo nam je zanimljivo slušati o razlikama u obrazovnom sustavu, kao i o nama nezamislivim uvjetima u kojima se još i danas školuju djeca u različitim dijelovima svijeta. Ovakva iskustva pomažu nam da više cijenimo sve ono što imamo , a možda uzimamo zdravo za gotovo, šire vidike i čine nas boljima ljudima.

Profesor Petovari istaknuo je da ga je ovo iskustvo nepovratno promijenilo i obogatilo , a nada se da je i on ostavio makar mali trag u životima svojih učenika.

Isto predavanje već je ranije održao i za učenike 1. razreda ekonomske škole.