Projekti

ONLINE KATALOG KNJIŽNICE
Baner
FACEBOOK PROFIL KNJIŽNICE
Baner
TEČAJEVI U MOODLU
Baner
CARNET WEBMAIL
Baner
E - Dnevnik
Baner

PROJEKT "MOGY ZA ŠKOLE" - TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 25 Lipanj 2018 08:17
mogy

Uvođenjem mobilne aplikacije „MOGY za škole“ kao novog sadržaja u nastavu tjelesne i zdravstvene kulture u školskoj godini 2017./2018., ideja je učenicima učiniti nastavu tjelesne i zdravstvene kulture u školi i izvan nastave privlačnijom i zabavnijom, osigurati im mogućnost svakodnevnog vježbanja van nastave uz zadovoljavanje  njihovih stvarnih potreba, interesa i želja.

 Što je Mogy za škole?

-Online aplikacija za  profesore tjelesne i zdravstvene kulture i njihove učenike (Web aplikacija za profesore, mobilna aplikacija iOS/Android učenike);

- Online trening;

- Katalog vježbi – s mogućnošću proširenja;

- Osmišljavanje programa pojedincima/grupi;

- Personalizacija programa;

- Centralizirana komunikacija;

- Povratne informacije učenika u realnom vremenu;

- Optimizacija programa;

- Analiza povratnih informacija;

- Statistika.

Iza svakog programa je uvijek stručno vodstvo profesora tjelesne i zdravstvene kulture.

Cilj je kod učenika razviti pozitivan stav prema tjelesnoj aktivnosti, usvojiti navike redovitog tjelesnog vježbanja radi podizanja kvalitete i zdravog  načina života, brinuti o vlastitom  tijelu i zdravlju i unaprijediti ga značajnijim utjecajem na kinantropološka postignuća učenika, utjecati na promjenu učenikovih kinantropoloških postignuća, individualizirati rad u nastavi tjelesne i zdravstvene kulture, omogućiti individualan i/ili grupni pristup radu, osmisliti programe vježbanja putem pametnih telefona i dati mogućnost učenicima korištenje pametnih telefona kao pomoćno nastavno sredstvo za rad, osigurati učenicima uvid u vlastiti napredak, osigurati  mogućnost natjecanja među učenicima.

Aplikacija osigurava redovitu komunikaciju između profesora tjelesne i zdravstvene kulture i učenika kroz izradu tjednih  i/ili mjesečnih programa vježbanja putem pametnih telefona,  postavljanje ciljeva na početku školske godine, praćenje rada i napretka učenika  i analiza ostvarenog na kraju školske godine, omogućiti učenicima da tjelesna aktivnost ne bude samo zdrava navika nego kultura življenja, podići  razinu specifičnih znanja i vještina učenika u gimnazijama i strukovnim školama i pripremiti ih za daljnje obrazovanje i / ili tržište rada odnosno cjeloživotno učenje.

Budući da je Projekt " Mogy " u našoj školi pokrenut po prvi put ove školske godine izuzetno nas raduje broj uključenih učenika u provođenje projekta. Dakle, u projekt je bilo uključeno 34-o učenika gimnazijskog usmjerenja koji su aktivno ( neki više, neki manje ) sudjelovali u provođenju dogovorenih programa. Učenici su sami uz pomoć Darka Bošnjaka, profesora tjelesne i zdravstvene kulture birali predložene vježbe, broj izvođenja i ponavljanja vježbi, sami određivali termin izvođenja vježbi...

Nadamo se da ćemo sa projektom nastaviti i iduće školske godine, proširiti ga i ponuditi učenicima svih razrednih odjela naše škole.

Slike možete pogledati u izborniku Galerija slika.


 
Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta
Baner
Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih
Baner
Agencija za odgoj i obrazovanje
Baner