SREDNJA ŠKOLA VALPOVO - PLANINARSKA SEKCIJA NA BICIKLIJADI PDF Ispis E-mail
Petak, 28 Rujan 2018 19:01
bicikl

Učenici trećeg razreda strojobravara pod vodstvom voditelja praktične nastave Zorana Markovića te nastavnika Branka Stiplošeka i Josipa Stanića organizirali su biciklijadu kojom su nastavili dugogodišnju tradiciju Srednje škole Valpovo.

Opremljeni kvalitetnim biciklima i dobrom voljom krenuli su prema Kitišancima, Vinogradcima, Tiborjancima, Veliškovcima i Gatu. Krajnji cilj bio je planinarsko odredište u šumi Jugovača gdje su se zaustavili i aktivno proveli dan u prirodi. Tradicionalno, učenici i nastavnici su zapalili logorsku vatru te pekli slaninu i tako priredili pravi kulinarski doživljaj. Boravak u prirodi uvijek je prilika da učenici pridonesu čistom okolišu, pa su tako i ovaj puta imali akciju čišćenja izletišta i okolne šume. Pri povratku su učenici stali na poznatom odmorištu Svete Ane u Bistrincima. Vjerujemo da je ovo poticaj svim mladim ljudima da više vremena borave u prirodi, a ne pred računalima pa se uskoro organizira nova biciklijada.