PROJEKT „SKUPLJAJMO STARE BATERIJE“ PDF Ispis E-mail
Četvrtak, 08 Studeni 2018 14:28
frisko

Projekt „Skupljajmo stare baterije“ nastavlja se i ove školske godine. Nakon prošlogodišnjeg u kojem je skupljeno preko 80 kg raznih otpadnih baterija i ove školske godine naša škola se uključila u projekt.

Ciljevi projekta „Skupljajmo stare baterije“ , kojeg provodi tvrtka FRIŠ d.o.o, je skrenuti pozornost učenika na važnost recikliranja otpada s ciljem zaštite prirode i smanjenja korištenja vrijednih prirodnih resursa, potom ukazati na važnost odvajanja pojedinih vrsta otpada (baterija) od komunalnog otpada, poticati na ekološko djelovanje u domu i školi te razvijati poduzetnički duh.

U sklopu navedenog projekta učenici mogu donijeti stare baterije u školu, a one se odlažu u spremnike koje je osigurala tvrtka FRIŠ d.o.o te ta tvrtka i odvozi stare baterije.

Željko Štanfelj, prof.