PROBNA MATURA IZ MATEMATIKE PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 12 Studeni 2018 14:19
probna-dm-mat

Jedna od aktivnosti koju od uvođenja državne mature u sustav hrvatskog školstva provodi Aktiv profesora Matematike i Informatike Srednje škole Valpovo je probna matura iz Matematike.

Radi se o internom ispitu koji je potpuna simulacija stvarnog ispita državne mature na način kako ga provodi Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Ovogodišnja probna matura iz Matematike održana je u subotu , 10. studenoga 2018. za sve učenike četvrtih razreda gimnazije i četverogodišnjih strukovnih škola, koji su mogli birati hoće li pisati ispit osnovne ili više razine.

Cilj je ove aktivnosti da se učinici upoznaju s načinom provođenja ispita na državnoj maturi, provjere svoje znanje iz matematike te osvijeste potrebu pripremanja za maturu.