Međunarodno natjecanje Dabar 2018 PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 19 Studeni 2018 17:18

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti.

Osmišljen je kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, mogu ih rješavati i osobe bez informatičkog predznanja.

Natjecanje se organizira u 5 kategorija. GigaDabar je kategorija za učenike srednjih škola.

I ove se godine Srednja škola Valpovo aktivno uključila u ovaj projekt. Na natjecanju koje se održalo od 12. do. 16. studenoga na CARNetovom sustavu Loomen sudjelovalo je 142 učenika naše škole. Ispit se sastojao od 12 pitanja koje su natjecatelji morali riješiti u 40 minuta. Svaki je natjecatelj za sudjelovanje dobio zahvalnicu.